Dzień bez samochodu

Niedawno w Rydze odbył się dzień bez samochodu. Mieszkańcy zorganizowali ciekawą akcję, uświadamiającą ile miejsca zajmuje przeciętny samochód. Kilkoro rowerzystów zbudowało metalowe konstrukcje o wymiarach samochodu i wyjechało nim na ulice. Akcja miała pokazać jakie są dysproporcję pomiędzy rowerem a samochodem.

 

Myślę, że taka akcja nie ma kompletnie sensu. Każdy wie, jak wygląda samochód i jak rower. Taka konstrukcja na drodze generuje jedynie niebezpieczeństwo. Fajnie byłoby zwrócić uwagę na inny element, np. brak ścieżek rowerowych, brak miejsc dla rowerów, brak kultury kierowców, brak wyobraźni rowerzystów lub uświadomienia korzyści społeczeństwu na temat jazdy rowerem i stosowanie nagród za korzystanie z tego środka transportu.

2 uwagi do wpisu “Dzień bez samochodu

  1. Zgadzam się, że takie akcje to bezsens. TOstatnio we Wrocławiu jest modna akcja, że miasto jest za bardzo zasmrodzone, bo się pali węglem i drzewem.
    Ciekawe jak ogrzać te wszystkie domy i mieszkania jak będzie zimno, albo jak dojeżdżać do pracy rowerem kiedy nie ma ścieżek, jest duży ruch i do tego pełno dziur.
    o dla mnie nic innego jak tresura ludzi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s